Filcowa laleczka

Do zrobienia lalki użyto produktów marki creativ: wełny, filcowych kwiatków, folii bąbelkowej, maty, kleju.

lalka  
lalka 1. Wydrukuj i wytnij szablon. Możesz też zrobić własny. Pamiętaj, że wełna się kurczy, więc gotowa lalka będzie mniej więcej o połowę mniejsza od szablonu.
szablon
lalka 2. Użyj szablonu z papieru i wytnij kształt lalki z folii bąbelkowej, umieść go na macie. Na foli połóż dwie warstwy wełny. Druga warstwa powinna być położona w poprzek. Białą wełnę użyj do zrobienia głowy i rąk, a różową do zrobienia sukienki.
lalka 3. Całość zmocz letnią wodą z mydłem. Dłońmi dociskaj wełnę do maty, wykonując jednocześnie koliste ruchy.
lalka 4. Gdy wełna się sfilcuje, odwróć laleczkę na drugą stronę. Zagnij krawędzie, które wystawały za folię babelkową.
lalka 5. Połóż dwie wastwy wełny.
lalka 6. Zamocz i sfilcuj wełnę. Nie mocz wełny wystającej poza bąbelkową folię. Znowu obróć laleczkę. Następnie nałóż kolejne warstwy wełny i ponownie sfilcuj. Obróć jeszcze raz. Powtarzaj te czynności aż uznasz, że warstwa wełny jest wystarczająco gruba z obu stron.
lalka 7. Wyjmij folię ze środka. Teraz sfilcuj krawędzie wełny, które wcześniej wystawały za folię bąbelkową i pozostały suche. Sfilcuj je w taki sposób, aby warstwa tylna i przednia laleczki złączyły się.
lalka 8. Połóż lalkę na macie. Zroluj matę. Lalkę roluj z różnych stron.
lalka 9. Gdy lalka wyschnie przyklej do jej głowy włosy z włóczki. Przyklej do lalki również inne ozdoby, np. kwiatki, guziczki.